Uudised 2010. aastal

Meenutusi võistlusest

Lisas: Ivo, 26. september 2010

Nüüdseks on lisatud ka pilte võistluselt ning vaikselt hakkab tulema ka videoid.
Vaadake ka seda artiklit.

Osavõtjaid Osav6tjaid

Tulemustest

Lisas: Ivo, 20. september 2010

WCA lehel on nüüdseks tulemused üleval.

2010. aasta võistlusest

Lisas: Ivo, 19. september 2010

Vastlõppenud võistlus sai edukalt selja taha jäetud ning nüüd kulub veel hulk aega enne kui kõik seda puudutavad kokkuvõtted valmivad (kaasaarvatud kogu uue info ülespanek siinsele lehele). Midagi hakkab aga pidevalt lisanduma ja täienema ning just parajalt leidmisrõõmu ma selle otsijatele sooviksingi.
Kui aga teha lühike statistiline kokkuvõte, siis suutsid eestlased kahe võistluspäevaga vägagi edukalt üle teha peaaegu kõik oma varasemad tulemused -- lõppenud võistlusega lisandus 21 uut Eesti rekordit. Et aga mõõduvõtmine oli rahvusvaheline ja tase tugev, siis püstitati ka 6 uut Venemaa rekordit, 2 Rootsi rekordit ja 1 Soome rekord.

Lähenevast võistlusest

Lisas: Ivo, 16. september 2010

Kõigepealt alustaksin sellest, et teispäeval sai käidud Ringvaate saates. Suur tänu Antile, Kenn-Eerikule ja Tõnisele!

Laupäeval paluksin kohal olla hiljemalt kell 11.25 ning ma loodan, et kõik on enne võistluse ajakavaga tutvunud.

Seda võistlust ei oleks kuidagi võimalik läbi viia ilma sponsorte toeta, sest juba ainuüksi selleaastase võistluse medalikomplektide maksumus on täitsa arvestatav ning näiteks tehnika (taimerid, tablood, patarid, stopperid, jms) hankimisest ma parem ei räägikski.

Seetõttu on mul rõõm teada anda, et Webmedia jätkab võistluse peasponsorina. Toetajatena jätkavad kirjastus Kunst, Kose Agro, Saku Läte, 360 kraadi, Vilama TÜ ja lisanduvad Kose vald ning Ludo. Suur tänu ka Kose Gümnaasiumile.

Uute Eesti rekordite püstitajate vahel läheb loosi kajakimatk Tallinna lahel, sellel aastal on miskit oodata ka Rubik's-i poolt ning Haiyan's Cube võimaldab jagada kõigile registreerunud osavõtjatele tasuta kuubikud.

Tarkusepäev

1. september

Lisas: Ivo, 19. august 2010

1. septembril toimub Tartus noorteüritus Tarkusepäev, kus viiakse läbi ka Rubiku kuubiku lahendamise õpituba. Oma panuse ala propageerimisse annavad Anti Ingel ja Uku Kruusamägi.

Teated

Lisas: Ivo, 15. juuli 2010

Tänaseks on registreerunud juba 16 inimest. Loodame, et sellele tuleb rohkelt lisa, sest see võistlus on ikkagi ainuke ametlik Rubiku kuubiku lahendamise võistlus terves Baltikumis!

Veel jagaks aga sellist infot, et kui keegi soovib enne võistlust väheke kätt harjutada, siis Helsingis toimub 28.—29. august Finnish Open (ametlik teade peaks selle kohta ilmuma lähema kahe nädala jooksul).

Nädal registreerumise algusest

Lisas: Ivo, 29. juuni 2010

Nüüdseks on möödunud peaaegu nädal registreerumise avamisest ning kirja on saanud juba 12 nime. Kui võtta arvesse seda, et eelmisel aastal oli võistlemas 15 inimest, siis on juba esimese nädalaga 12 registreerunut kahtlemata suurepärane tulemus. Kes aga veel mõtleb oma tulekust teada andmisele, siis tuletan meelde, et 20 esimest saavad tasuta tipptasemel Rubiku kuubiku.

Kui kellelgi on tarvis abi võistlusvahendite hankimisel, siis sellest võib julgelt teada anda. Näiteks ei ole senini ükski eestlane registreerinud end 6x6 ja 7x7 kuubikute lahendamisele, kuigi hääletuse alusel nende alade soovijaid oli.

Vastavalt registreerumise edenemisele saab kohendatud ka ajakava. Sellel aastal on tänu kahepäevasele võistlusele võimalik mitmed alad eelvoorudeks ja finaalideks jaotada. Kõik see on teostatud selle nimel, et luua võistlejatele maksimaalselt rekordipüstitamise võimalusi. Kui eelmisel aastal kogunes 16 rekordit, siis sellel korral on eesmärgiks nimetatud arv kahekordistada ning tõsta Estonian Open 2010 võistluseks, kus on püstitatud enim rekordeid.

Registreerumine võistlusele on nüüd avatud

Lisas: Ivo, 23. juuni 2010

18.—19. septembril toimuvale võistlusele saab registreeruda WCA kodulehel. 20 esimest registreerujat saavad auhinnaks tasuta Rubiku kuubiku!
Küsimuste tekkimisel ära jäta kasutamata võimalust korraldajalt täpsustusi paluda. E-posti aadress on leitav alajaotusest "Kontakt".

Uuendused kodulehel ja Estonian Open 2010

Lisas: Ivo, 16. juuni 2010

Koos kodulehe uuendamisega lisandus hulk uut informatsiooni tulevasest võistlusest. Head avastamisrõõmu!

Täpsustused

Lisas: Ivo, 15. märts 2010

Kehra Kuubik toimub Kehra noortekeskuse (Kreutzwaldi 6). Ürituse algusajaks on 11.00 ja lõpp hiljemalt 16.00.

Uuemat infot

Lisas: Ivo, 5. märts 2010

Eelneval nädalavahetusel käisid Uku Kruusamägi ja Reiko Teepere Helsinki Open-il. Seejuures püstitas Uku lausa 9 uut Eesti rekordit ja Reiko tõi Soomest ära kuldset karva medali Rubiku kuubiku silmad kinni lahendamises, olles seni alles teine eestlane, kes on sellel alal ametliku tulemuse kirja saanud.

Ärge siis unustage, et juba 20. märtsil toimub Kehra Kuubik 2010! Oma osavõtus saad teda anda siit. Palun kasuta seda võimalust kohe ja ära oota viimase minutini. Võistluse korraldamisel on vaja osavõtjate arvu juba ENNE võistluse toimumist teada saada. Tuletan ühtlasi meelde, et võistlus on tasuta ja kavas on 9 ala.

Jagaks veel väheke selleaastase Estonian Openiga seotud teavet. Kuna kavva on võetud ka suuremate kuubikute lahendamine (kes hääletas, see teab), siis nende puhul ei ole kohe kindlasti võimalik võistlusvahendite laenutamine võistluse käigus. Muidu see mõõduvõtmine veniks selgelt liiga pikaks, sest hoolimata vähestest võistlejatest tuleks sellisel juhul neid alasid teha kahes voorus. Seega ärge unustage võistluse ajaks oma isiklikke kuupe hankimast ning soovitavalt teha sama 4x4 ja 5x5 kuupidega. See on ikkagi kõigi võistlejate huvides, et üritus kiirelt kulgeks.

Kehra Kuubik

Lisas: Ivo, 11. veebruar 2010

Kevadise harjutusvõistluse toimumiskuupäevaks oleks 20. märts (laupäev) ning kavas on 9 ala. Osavõtusoovist saab teada anda siin!

Uuemat infot

Lisas: Ivo, 1. veebruar 2010

Märtsikuus toimuva harjutusvõistluse kohta kahjuks eriti uut teavet jagada pole. Korraldajaks on Jass ja registreerumine toimub Doodle küsitlusena, kus saab kirja panna, et mis aladel osaleda soovite. Alad ise pole aga kõik veel paika saanud.

Küll on aga paika pandud Estonian Open 2010 alad (kokku 14!) ning isegi ajakava on kirjas, kuid see info lisandub hiljem.

Kui aga keegi sooviks kaugemale võistlema minna siis Helsinki Open 2010 toimub 27. veebruaril ning Finnish Open 2010 toimub nähtavasti 12.—13. (või 19—20) juuni. Kuna Soomes toimub sellel aastal vist ainult 2 võistlust, siis on soomlasi hulgemini oodata ka Estonian Openile. Seega tehke trenni ja jätame kuldsed medalid ikka Eestisse!